Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    alemextra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum: alemextra âíå ôîğóìà
    Yaşı: 41
    Tecrübe Puanı : 10
    Array

Post İnsan Kaynakları Eğitimi

images/yorumlarinizi.png
    Facebook Sayfamızı Begen | Dil Seçimi / Language selection

http://www.combeki.com/forum - İnsan Kaynakları Eğitimi İnsan Kaynakları Eğitimi

Günümüzde organizasyonların; verimliliğin artırılması rekabet üstünlüğünün sağlanabilmesi için güçlü ve yetkinlikleri yüksek bir insan kaynağına sahip olması yönetimde doğru stratejiler oluşturarak doğru insan kaynakları politikaları üretmesi gerekir. İnsan Kaynakları eğitimi ; nitelikli insan kaynağı uzmanlarının yetiştirilmesi aynı zamanda katılımcının gelişimini ve değerini artırarak İK alanında profesyonelleşmesini sağlayan konuları içermektedir.
    İnsan kaynaklarında çalışan seçimi yapılırken hangi seçme ve yerleştirme tekniği kullanılırsa kullanılsın; çalışan bilgi ve yeteneklerinin yüzde yüz işe uyumunu sağlamak; uygun eleman seçimini tam olarak gerçekleştirmek oldukça zordur. Bunun nedeni insanları doğru tanımanın özelliklerini belirlemenin zorluğundan kaynaklanmaktadır.

İnsan Kaynakları Sertifikası İşe Yarıyor Mu?
    İnsan Kaynakları Eğitimi konusunda temel hedefi insan kaynaklarının planlama seçme ve yerleştirme eğitim ve geliştirme performans yönetimi ve ücretlendirme gibi alanlarında katılımcıların yeterli becerilerini geliştirebilmektir. İnsan Kaynakları Eğitimi Programı insan kaynaklarının farklı fonksiyonlarında kapsamlı bir eğitimin yanında alandaki güncel kavram ve gelişmelere de odaklanmaktadır. İnsan Kaynakları Eğitimi ile ilgili en temel hedeflerden biri de şirketlerde yönetime aday temel yetkinliklerle donanmış etkili İK politikaları geliştirebilecek İK yöneticileri yetiştirebilmektir.

İnsan Kaynakları Sertifikası Nasıl Alınır?
    İnsan kaynakları eğitimi insan kaynakları yönetimi stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasını iki temel boyutta ele almak üzere hazırlanmıştır:
    1 – Örgüt İnsan kaynakları yönetiminde nasıl sistematik ve stratejik olarak düşünülmelidir?
    2 – İnsan Kaynakları Yönetimi politikalarını hayata geçirmek ve rekabet avantajı elde etmek üzere gerçekte neler yapılmalıdır?
    Ders kapsamında göz önünde bulundurulacak ve insan kaynaklarındaki ana uygulama alanları;

• Ödüllendirme sistemi
    • Performans yönetimi
    • Yüksek performanslı insan kaynakları sistemleri
    • Eğitim ve geliştirme
    • İşe alma
    • İşe devam
    • Eşit çalışan haklarına ilişkin kanunlar
    • İş gücü farklılıkları ve sendika-yönetim ilişkileri de

stratejik açıdan ele alınacaktır.

Üniversitenin mezunlarının çalışanlarının ve toplumun her kesimindeki birey ve kurumların öğrenim imkânlarından yararlanabilmeleri için ihtiyaç duyulan alanlara öncelik vererek eğitim ve öğretim programları kurs seminer ve sertifika programları sağlayan İstanbul Business School başarılı eğitmen kadrosuyla kariyer duvarınıza bir tuğla daha eklemeyi hedefliyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Sosyal Bağlantılar

Sosyal Bağlantılar